Alaseljavalu: sümptomitest põhjuseni

https://www.facebook.com/events/468415651898690

dreamstimecomp_23812160

5. novembril oled oodatud praktilisele koolitusele “Alaseljavalu: sümptomitest põhjusteni”. Koolitusel antakse ülevaade lülisamba nimme-ristluu anatoomiast, et läbi selle luua seoseid alaseljavalu sümptomite ning võimalike põhjuste vahel. Koolitusel osaleja oskab edaspidi omandatud teadmisi kasutada alaseljavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.
Osale koolitusel, kui soovid:
* tunda lülisamba nimme-ristluu anatoomilisi struktuure;
* osata omandatud teadmisi kasutada alaseljavalu ennetamiseks ja leevendamiseks;
* osata arvestada inimese kui tervikliku organismi funktsionaalsete ja ealiste muutustega ning sooliste iseärasustega;
* luua seoseid alaseljavalu sümptomite ja võimalike põhjuste vahel.
Koolitaja Ege Johanson on Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut.
Lisainfo ja registreerimine: https://rahvatervis.ee/kursused/alaseljavalu/


Terviselaager “SUVEKERGUS”

Kutsume sind 10.-12. juunil toimuvasse terviselaagrisse “SUVEKERGUS”, mille põhiideeks on jagada teadmisi ja kogemusi, kuidas suvel kergemalt läbi ajada. Nii kehakaalu, enesetunde, aja kui ka toiduvaliku osas. Laager on planeeritud ajale, mil loodus on värskelt roheline ning aiast ja metsast saab juba ühtteist väekat korjata. Töötubades õpime suviselt lihtsaid toite valmistama ja loengutes oma keha eest hoolt kandma. Nädalavahetuse minipuhkus toredas seltskonnas aitab suvelainele häälestuda ning läbi erilise muusika, tervisliku toitumise, looduses liikumise ja köitvate loengute vaimse ärkamiseni viia.

Laupäeval, 11.06.2016  algusega kell 11.00

Füsioterapeut Ege Johansoni (PhD) loeng “Armasta oma keha”

Seome mõistetavaks tervikuks ikka ja jälle kordunud teemad:

•kaela- ja seljavalu
•peavalu, migreen
•rühiprobleemid, skolioos
•günekoloogilised\androloogillised probleemid
•liigesvalud, sporditraumad jne.

Lahendus peitub lihtsas elus, lihtsates tõdedes, lihtsates igapäevastes tegevustes. Ja lihtsuses peitub ülim tarkus, kuhu füsioterapeudina olen miksinud iidseid tarkusi, teaduslikke tõsiasju ja inimlikke kogemustel põhinevaid taipamisi.

Koolitajaks on Ege Johanson, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna kirurgilise anatoomia õppetooli assistent ja Füsiokliiniku füsioterapeut. Ege on tõeliselt karismaatiline lektor ja oma ala professionaal, kes vaatab inimest kui tervikut ja läheb oma töös sügavuti, sümptomitest põhjusteni välja!

Lisainfo: http://nutrilligent.ee/toitumiskoolitused/terviselaager-suvekergus/

 EESTI FÜSIOTERAPEUTIDE LIIDU ÜLDKOOSOLEK & HUVITAV KOOLITUS

aeg: 5. mail 2016. aastal
koht: mereaastale häälestudes Tallinn Seaport Hotel (Uus-Sadama 23 Tallinn, Tallinna Sadama D-terminali kõrval; http://www.seaporthoteltallinn.com/asukohta-ja-kontakt/). Parkimiseks on soovitav kasutada Norde Centrum’i parklat.

ajakava:

13.00 – 14.00 koolitus, 1. osa “Lülisammas — funktsionaalsest anatoomiast praktilise füsioteraapiani” – teadmisi jagab Ege Johanson
sirutus- ja kohvipaus
14.15 – 15.15 EFLi üldkoosolek – majandus- ja tegevusaasta tutvustus, revisjonikomisjoni tagasiside, majandus- ja tegevusaruande kinnitamine
sirutus- ja kohvipaus
15.30 – 16.45 koolitus, 2. osa “Lülisammas — funktsionaalsest anatoomiast praktilise füsioteraapiani” – teadmisi jagab Ege JohansonLülisamba tervis

Dorpati konverentsikeskuses Taskus (Turu 2, Tartu)

Lülisammas on inimesele sama tähtis kui majale vundament. Räägime sellest, milliseid tõbesid skeleti-lihassüsteemi probleemid tekitada võivad, kuidas neid ennetada ja ravida. Nimekiri on kahjuks rikkalik ja paljudele tuttav: kaela-, pea- ja seljavaludest kuni naiste- ja meestehaigusteni välja… Kuidas hoolitseda oma lülisamba eest? Paneme sind iseendalt küsima: milline on sinu harjumuspärane kehahoid ning igapäevased tööasendid ja töövõtted? Kas tunned tihti lihaspingeid ja valu?

“Sageli küsib inimene minu vastuvõtul, et mis ma tema seisundi kohta arvan. Tihti vastan, et teie keha on nagu 300 000-kilomeetrise läbisõiduga Volvo, mis pole õlivahetuses käinud”. – Ege Johanson (Aune Past “Hea tuju raamat 40+”).

Osalus: 8 € ettemaksuna: (Arengutee Klubi, Swedbank, a/a EE982200221048414673, märksõna: 7. september  + osaleja nimi ) või 10 € kohapeal

Lisainfot leiad siitPuukborrelioos ja füsioteraapia

Spetsialist selgitab: puukborrelioos ja füsioteraapia

Puuki peetakse Eestimaa metsade kõige ohtlikumaks “kiskjaks”. Kuidas ja millist abi otsida puukborrelioosi nakatumisel? Ürituse peaesineja on Füsiokliiniku asutaja, füsioterapeut Ege Johanson, kes räägib füsioterapeutilisest sekkumisest puugi poolt põhjustatud borrelioosi korral. Teine esineja on Apotheka apteegiketi proviisor Janika Tähnas, kes jagab olulist infot selle kohta, millist abi saab borrelioosi korral apteegist. Lisategevusena pakutakse Apotheka külastajatele vererõhu-, kehakoostise mõõtmist ja nahadiagnostika määramist.

Loeng toimub Teadlaste Öö Festival 2015 raames Lõunakeskuses infoleti juures, Ringtee 75

Rohkem infot festivali kohta siit